Formel 1-reiser til Singapores GP

Singapore Grand Prix på bybanen Marina Bay er en unik opplevelse og et løp som det er verdt å sette ring rundt i kalenderen hvert år.

Singapores Grand Prix fikk sin debut i F1-sammenheng i 2008 og løpet kjøres over 61 runder. Banen er en av de mest fysisk krevende for førerne i løpet av sesongen på grunn av den ujevne asfalten og til sammen 23 kurver.

Akkurat som i Melbourne, Monaco og Baku arrangeres Formel 1-racet på Marina Bay i Singapore på en bybane. Banen ligger vakkert til i hjertet av Singapore med byens praktfulle skyline i nærheten. At løpet dessuten kjøres om kvelden med den opplyste skylinen i bakgrunnen, gjør ikke forutsetningene dårligere. Singapores Grand Prix er noe som bare må oppleves live.

Bestill din billett til Singapores Grand Prix hos OLKA Sportsreiser. Vi er eksperter på Formel 1-reiser og F1.

star Første Grand Prix:
2008
star Banelengde:
4.94 km
star Løpsdistanse:
306.143 km
star Antall runder:
62
star Svinger:
19
star Runderekord:
1:34.486 Daniel Ricciardo (2024)